خلاصه کتاب

کار عمیق

Deep Work
قوانینی ثابت شده برای اینکه در حرفه‌تان بیشتر تمرکز کنید و به موفقیت درخشان‌تری برسید
اثری از کال نیوپورت (Cal Newport)
زمان مطالعه 39 دقیقه

کتاب کار عمیق، به بیان راه‌کارهایی برای تمرکز بیشتر و عمیق‌تر بر روی کارتان پرداخته و شما را تا سرحد استادی در حرفه‌تان راهنمایی می‌کند. کال نیوپورت، نویسنده کتاب کار عمیق عقیده دارد که در دنیای امروز چیزی که به شدت کمبود آن احساس می‌شود، نداشتن تمرکز است.

همه ما دوست داریم که همزمان به کارهای مختلف بپردازیم تا از این طریق در وقتمان صرفه جویی کنیم، بااین وجود کتاب کار عمیق صریحا به ما یادآوری می‌کند که چنین طرز فکری جز ارائه‌ی یک کار غیرحرفه‌ای دست‌آورد دیگری برای‌تان نخواهد داشت.

آن‌چه که کتاب کار عمیق بر آن تأکید می‌کند، انجام ندادن همزمان کارهاست. اگر بتوانید در یک لحظه تنها به یک کار بپردازید ذهن شما نتیجه خلاقانه‌تری برای‌تان به ارمغان خواهد آورد. چک کردن گوشی همراه یا حتی خوردن غذایی که چندان واجب نیست، گاهی می‌تواند تا حدود زیادی از تمرکز شما در انجام کارها کم کند.

کتاب کار عمیق چاره کار را تمرکز بیشتر بر روی کارهای‌تان می‌داند اما درعین‌حال از شما می‌خواهد که بین کار و اوقات فراغت خود نیز تعادل برقرار کنید.

بنابراین اگر شما هم از آن دسته از افرادی هستید که تمرکز کافی روی کارتان ندارید و یا به استفاده از گوشی همراه و اینترنت تسخیر شده‌اید، می‌توانید خلاصه کتاب کار عمیق نوشته کال نیوپورت را در وبسایت و کانال یوتیوب مدیاکده به‌صورت صوتی مطالعه کنید.