خلاصه کتاب

برنامه ریزی به روش بولت ژورنال

The Bullet Journal Method
ردیابی گذشته، ساماندهی حال، طراحی آینده
اثری از رایدر کارول (Ryder Carroll)
زمان مطالعه 47 دقیقه

مقصر اصلی ناتوانی، شکست و عقب‌نشینی‌های بسیاری از ما تمرکز ذهنی است. شما می‌توانید تمرکز کنید اما نه روی چیزهای درست و در زمان مناسب! تابه‌حال به این توجه کرده‌اید که ذهنتان چقدر سریع از رویا و فکری به رویای دیگری می‌پرد؟ این حواس‌پرتی به‌تدریج مسئولیت‌هایتان را زیادتر خواهد کرد. جسم و روحتان به‌تدریج زیر کوهی از آرزوها و افکار مدفون می‌شود تا جایی که زندگی طاقت‌فرسا خواهد شد و شما کم‌کم باور می‌کنید که نمی‌توانید!

اما کتاب برنامه ریزی به روش بولت ژورنال، ثابت می‌کند که این باور تنها یک داستان خیالی و بی‌رحمانه است که ما برای خود تعریف می‌کنیم.

رایدر کارول، نویسنده کتاب برنامه ریزی به روش بولت ژورنال با استفاده از آزمایش و خطاهای زیاد، به‌تدریج روشی شگفت‌انگیز را ابداع کرده است که برای دست‌یابی به هر هدفی و رسیدن به هسته‌ی مرکزی ایده‌آل‌ها کاملاً پاسخ‌گوست.

کتاب برنامه ریزی به روش بولت ژورنال نقطه تلاقی بین یک دفتر برنامه ریزی، دفتر خاطرات، دفترچه یادداشت، لیست کارها و کتاب طراحی است؛ ابزاری عملی و درعین‌حال بسیار راحت که کنترل زندگی و زمان را برای همیشه در دستانتان قرار می‌دهد.

با مطالعه کتاب برنامه ریزی به روش بولت ژورنال و بکار بستن نکات آن، به‌تدریج متوجه خواهید شد که کمتر حواستان پرت می‌شود، کمتر تحت‌فشار قرار می‌گیرید و بسیار عمیق‌تر به زندگی نگاه می‌کنید.